Logo

EN

Obecność w mediach – moja wypowiedź dla „Pulsu Biznesu”.

14 września, 2015

By kancelaria

With 0 comments

W dzisiejszym „Pulsie Biznesu” ukazał się artykuł „Sędziowie potrzebują sprawiedliwości”, w którym zawarto parę moich przemyśleń dotyczących problemu przedłużających się postępowań sądowych.

Trwające wiele lat postępowania sądowe, to realny problem dla właścicieli i zarządzających biznesem w Polsce. Z powodu skomplikowanych przepisów oraz – w wielu przypadkach – braku utrwalonej linii orzeczniczej, wynik spraw sądowych mogących toczyć się nawet wiele lat jest często niepewny. Niepewność ta oraz długi czas oczekiwania na prawomocne rozstrzygnięcie utrudnia planowanie i rozwój przedsiębiorstw, a także prowadzi do obniżenia zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości. Tymczasem działań mających na celu przyspieszenie machiny sądowej jest jak na lekarstwo. Toczących się zaś przed sądami spraw – między innym dzięki większej dostępności do profesjonalnej pomocy prawnej – jest coraz więcej. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zatem przewidywać, że czas ich rozstrzygania raczej nie będzie się zmniejszać.

Praktycznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest często arbitraż. Wiedza o tym sposobie rozwiązywania sporów nie jest jednak ciągle rozpowszechniona – a szkoda.

Artykuł, o którym mowa, dostępny jest również Internecie dla abonentów elektronicznego wydania „PB”. Można go znaleźć m.in. pod  adresem: http://pulsbiznesu.pb.pl/4287434,89564,sedziowie-potrzebuja…

Comments are closed.


Karol Czubkowski - Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Inflancka 5 lok. 5, 00-189 Warszawa, NIP: 525-231-70-58